Vinnere av Gullkua-priser 2025
Hadeland vgs
Elevene ved medier og kommunikasjon og i programfaget medie- og informasjonskunnskap gjorde nesten rent bord under filmkonkurransen Gullkua i Innlandet fylke. Gullkua ble i år arrangert på Hadeland videregående skole av medieelever på Vg3 i forrige uke. De talentfulle filmskaperne i Innlandet kjempet om pris innen 11 ulike kategorier filmer.
Mottakere av pris under Gullkua
Hadeland vgs
Høy kvalitet
Hadeland videregående vant 7 av de 11 prisene, som ble tildelt tre ulike grupper med elever fra både elever på Vg2 og Vg3.
«Dette var gøy!» jublet elevene fra Hadeland som står bak filmen I Sinnet. De stakk av med hele 5 priser; for beste scene, beste klipping, beste lyd, beste foto og beste film. Se filmen I sinnet her.
En spesiell hobby sikret pris i «beste gjenstand/replikk», mens Frostbite vant for beste filmplakat. Se både En spesiell hobby og Frostbite her.
Fra Gullkua-arrangementet på Hadeland vgs
Hadeland vgs
Suksess
Arrangementet ble en suksess takket være innsatsen fra både elever og lærere på medielinja. Takk til medielærerne Bjørnar, Børge, Kari Ingeborg og Elisabeth som bidro til et knirkefritt arrangement. Over 200 elever fylte opp kultursalen og skapte liv og røre i bygget.
Gratulerer til alle vinnere, og tusen takk til alle som bidro til å gjøre Gullkua 2025 til et flott filmeventyr!